Matbaa Baskı Makine Parkuru

Her türlü promosyon, katalog, broşür, dön kart, afiş, ayaklı pano, masa üstü pano, kurumsal evraklar, ajanda, kitap, cd zarfı, dosya, bloknot, klasör vb.

 
 
Akademi Bant Bina

Matbaa Baskı Çözümleri

Baskı Öncesi Hazırlık

Matbaanın teknolojisine göre manuel veya dijital olarak montaj işlemi gerçekleştirilir. Bundan sonra kalıp hazırlamak için iki yöntem kullanılır. Manuel yöntemde film çıkışlar alındıktan sonra yapılan montajlar kullanılarak veya dijital olarak hazırlanmış montajlardan direkt olarak kalıplar hazırlanır. Baskı kalıplarının hazırlanması işleminden sonra baskıya geçilir.

Baskı Öncesi Hazırlık ​Parkuru

HP DesignJet Q6677D Dijital Plotter Baskı Makinesi

Epson Spectro Proofer Dijital Kromolin Baskı Makinesi

Epson Stylus Pro9700 Prova Baskı Makinesi

Applications 850X Basys Print UV Setter CTP

Matbaa Baskı Çözümleri

Baskı

Baskı kalıpları hazırlandıktan sonra sıra baskı işlemine gelir. Matbaacılıkta kullanılan baskı yöntemleri genel anlamda ofset, tipo, flekso, tifdruk ve serigrafidir. Yakın geçmişte dijital baskı yöntemi de bu baskı sistemlerine eklenmiştir. Baskı işleminde üretilecek ürünün özelliğine uygun baskı altı malzemesi olarak adlandırılan kağıt, karton veya film malzemeler üzerine baskılar yapılır.

Baskı Parkuru

Komori
Lithrone 40
70x100cm 5 Renk UV Baskılı

Komori
Lithrone 28
50x70cm 4 Renk

Matbaa Baskı Çözümleri

Baskı Sonrası

Ürünler hangi baskı yöntemiyle basılırsa basılsın, yapılan baskıların hepsi ürünün özelliğine göre baskı sonrası işlemlere tabii tutulur. Örneğin kitapların içi ve kapakları basıldıktan sonra ciltleme işlemlerinden geçtikten sonra kitap haline gelir. Bu işlemler kırma katlama, harman ve kapak geçirmedir. Bir karton ambalaj baskısından sonra şekilli kesim, ayıklama ve yapıştırma işlemlerinden sonra karton kutu kullanılabilir hale gelebilir.

Baskı Sonrası ​Parkuru

- JMD Stitrim 380
Tel Dikiş Makinesi
- Sıcak Selafon Makinesi

POLAR
Lazer Odaklı
Dijital Giyotin

Neden Akademi Ofset?

Bizi tercih etmek için çok fazla sebebiniz var.

Yenilikçi Kadro

Profesyonel Hizmet

Üst Düzey Güvenlik

Verilere Dayalı Üretim

%100 müşteri Memnuniyeti

Üretim ve Makine Parkurumuz

Scroll to Top